Albatros Balıkesir'de
Verilen Hizmetler

Albatros Balıkesir ÇOCUK ve AİLE ODAKLI çalışan bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir ve Balıkesir’de hizmet vermektedir.

Eğitimde Başarı
Öğrenci Sayısı
Öğretmen Sayısı
Ergoterapi ve Duyu Bütünleme

Doğum ya da kaza gibi olaylar sonucunda oluşan sosyal veya fiziksel becerilerde oluşan bozuklukları, gelişimsel gecikme, hastalık, yaşlanma gibi etkenlerle çıkan sosyal, fiziksel, mental, duyusal, duygusal, bilişsel bozukluları iyileştirmek ve geliştirmek adına ergoterapi alanında faaliyet gösteriyoruz.

Daha Fazla Bilgi Alın
Otizm
Spektrum Bozukluğu

Otizm Spektrum Bozukluğu, sosyal etkileşimde sınırlılıklar ve sınırlı ilgi alanları ile karakterize edilen bireyin çevre ile uyumunu sağlayamadığı etrafında olup bitenlere duyarsız kaldığı rutinlere ve tekrarlayıcı hareketlere aşırı bağlılık gösterdiği nörogelişimsel bir farklılıktır.

Daha Fazla Bilgi Alın
Disleksi

Disleksi Danışmanlığı, Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne başvuran ve başvuruları sonrasında DİSLEKSİ TANISI alan çocuklara ve ailelerine verilen bir hizmettir.

Daha Fazla Bilgi Alın
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), dikkatin kolayca dağılması, aşırı hareketlilik ve dürtüsellik belirtilerinin, kişinin yaşamında en az bir alanı olumsuz etkileyecek boyutta olmasıyla kendini gösteren nörogelişimsel bir bozukluktur.

Daha Fazla Bilgi Alın
Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisi Balıkesir bölgesinde yaşayan veya bu bölgeye sorunsuz bir şekilde ulaşabilecek kişilere verdiğimiz bir hizmettir. Dil ve Konuşma Terapisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Daha Fazla Bilgi Alın
İşitme Engellilerin Eğitimi

ABR-Baer testi ve buna ilave olarak EAİ(Elektro Akustik İmmitancemetre) yapıldıktan sonra kesin işitme kaybı vardır demek mümkün olur. İşitme testleri, işitme kaybının tipi ve derecesi hakkında karar vermek için uzmanlarca yapılan testlerdir.İşitme kaybı tespit edilir ve bu bireyin günlük yaşamını etkileyecek düzeyde olursa uzmanlardan yardım alınmalı ve vakit kaybetmeden eğitime başlanmalıdır.

Daha Fazla Bilgi Alın
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fizyoterapi ve Rehabilitasyona ihtiyaç duyan kişiler için danışmanlık yapılmaktadır ve kurumumuzda çalışan fizyoterapistler tarafından süreçler takip edilmektedir.

Daha Fazla Bilgi Alın
Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık, bireylerin kendini anlamaları, farkındalık kazanmaları, problemlerin tanımlanması ve çözüm yolları üretmeleri, karar almaları, çevreleriyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olmaları, kendilerini geliştirebilmeleri için uzman kişilerce verilen profesyonel danışmanlık sürecidir.

Daha Fazla Bilgi Alın
Erken Çocuklukta Özel Eğitim ve Erken Müdahale

Erken Çocuklukta Özel Eğitim ve Erken Müdahale, 0-6 yaş aralığını kapsayan gelişim geriliği olan veya gelişimsel açıdan risk grubunda olan çocuklara ve ailelerine yönelik sunulur

Daha Fazla Bilgi Alın